Perfumy dla brzydszej połowy ludzkości

perfumy dla mężczyzn

Wybór wody toaletowej dla mężczyzny jest dość trudnym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę styl życia i cechy charakteru. Odpowiednio dobrane perfumy męskie tworzą pierwsze wrażenie wyprzedzające nawet uścisk dłoni. Korzystanie z wysokiej jakości wody toaletowej podkreśla status.

perfumy dla mężczyzn

Aby ułatwić wybór zapachu, perfumiarze opracowali piramidę zapachów. Zgodnie z tradycją zapachy są podzielone na trzy części. Nie ma znaczenia, do której grupy należy zapach. Ważne są poszczególne składniki, które jako układanka składają się na aromat.

Górne lub początkowe nuty. Najjaśniejsze, najlżejsze i najbardziej lotne, które odparowują w ciągu kilku minut.
Średnie nuty lub nuty serca. Składają się ze składników o niskim współczynniku parowania. Mogą trwać do 6 godzin, a pojawiają się po około 10 minutach po nałożeniu.
Nuty zasadnicze, najcięższe i najdłużej brzmiące. Wietrzeją przez bardzo długi czas, mogą przenosić pamięć o zapachu przez cały dzień. Najczęściej są to zapachy balsamiczne i drzewne.

Perfumy meskie, w zależności od stężenia substancji zapachowych, dzieli się na kilka rodzajów.

Perfumy – najdroższy rodzaj pachnideł, mają wysokie stężenie esencji zapachowej. Przechowywane mogą być przez czas, około dwóch lat.
Woda toaletowa – ma lekki i niestabilny zapach, stężenie olejków eterycznych nie przekracza 15%.
Woda kolońska – zawiera tylko około 5% substancji zapachowych, zapach jest słaby i nie trwa długo.

Wybierając wodę toaletową dla mężczyzn, powinieneś słuchać swoich uczuć. Kupuj perfumy tylko w sprawdzonych sklepach z kosmetykami, które cieszą się zaufaniem. Ważne jest, aby przed dokonaniem wyboru wąchać go za kilka godzin. W tym celu możesz nałożyć trochę perfum na nadgarstek. Jeśli po tym czasie wywołuje pozytywne emocje, oznacza to, że zapach jest twój i warto go kupić.

Woda toaletowa, podobnie jak ubrania, odzwierciedla osobowość. Perfumy zmieniają się w zależności od nastroju lub stylu życia. Nie zapominaj, że każdy zapach jest odpowiedni w tym czy innym przypadku. Najważniejsze jest rozsądne podejście do wyboru.

Napisane przez 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *