Perfumy – co warto o nich wiedzieć?

perfumy

Perfumy to mieszanka lotnych związków organicznych, które tworzą niepowtarzalny zapach. Istnieją różne rodzaje perfum i ważne jest, aby wiedzieć, które z nich chcesz kupić.

Historia perfum sięga ponad cztery tysiące lat temu. Egipcjanie używali perfum do ochrony przed piaskiem na pustyni i przed pasożytami, a także do celów obrzędowych. Używali kwiatów do swoich zapachów i mieszali swoje olejki z żywicami i tłuszczami zwierzęcymi, aby dłużej utrzymać zapach. Wytwarzali również perfumy, aby móc komunikować się za pomocą zapachów lub ostrzeżeń o zbliżających się wrogach.

Główne składniki perfum

Perfumy są mieszanką olejków eterycznych i pachnących materiałów, które nadają jej zapach. Głównymi składnikami perfum są zazwyczaj alkohol, woda, gliceryna i zapach. Istnieje wiele rodzajów perfum na różne okazje i nastroje.

Perfumy mogą być wykonane z naturalnych lub syntetycznych składników. Perfumy naturalne wykorzystują kwiaty lub rośliny, aby nadać im swój zapach, podczas gdy perfumy syntetyczne wykorzystują substancje chemiczne do tworzenia ich zapachu – na przykład niektóre substancje chemiczne, takie jak chemiczny octan benzylu.

Oznakowanie perfum

Mamy prawo wiedzieć, co znajduje się w kupowanych przez nas produktach.

Etykietowanie perfum jest już od jakiegoś czasu problemem. Niektórzy twierdzą, że firmy perfumeryjne nie są zobowiązane do etykietowania swoich produktów ze względu na definicję perfum jako „każdą mieszankę pachnących olejków eterycznych lub jakichkolwiek naturalnych lub syntetycznych materiałów perfumeryjnych”.

Nie zmienia to jednak niczego w naszych prawach: mamy prawo wiedzieć, co zawiera kupowane przez nas produkty. Jeśli masz alergię na perfumy, możesz być zaskoczony, gdy używasz produktu i powoduje to nudności lub reakcję alergiczną. Brak oznakowania może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci.

Różnice między wodą perfumowaną a toaletową

Woda perfumowana i woda toaletowa to dwa różne zapachy o dwóch różnych stężeniach olejków perfumeryjnych.

Woda toaletowa to lżejszy zapach, idealny do codziennego użytku. Może trwać od 3 do 6 godzin i ma niskie stężenie olejków zapachowych.

Z drugiej strony woda perfumowana utrzymuje się przez co najmniej 12 godzin i ma wyższe stężenie olejku perfumeryjnego. Jest to zazwyczaj postrzegane jako luksus, ponieważ jest drogi, a marki zazwyczaj produkują mniej butelek rocznie w porównaniu z wodą toaletową. Ta różnica w stężeniu oznacza również, że składniki również się różnią. Zazwyczaj w wodzie perfumowanej będzie więcej alkoholu niż w wodzie toaletowej, ponieważ musi on wolniej odparowywać i dłużej pozostawać na skórze.

Woda toaletowa to rozcieńczona wersja oryginalnego zapachu. Jest zwykle mniej skoncentrowany i ma lżejszy zapach w porównaniu do wody perfumowanej.

Po wodzie toaletowej na etykiecie zawsze pojawia się słowo TOILETTE. Stężenie olejków perfumeryjnych waha się od 3% do 15%. Woda toaletowa jest bardziej przystępna cenowo, ponieważ wymaga tańszych składników niż woda perfumowana.

Woda kolońska dla mężczyzn

Zapach mężczyzny jest równie ważny jak sposób, w jaki się ubiera. Woda kolońska, czyli perfumy, to symbol męskości. Od dawna jest używany przez kobiety do przyciągania mężczyzn i wydaje się, że teraz działa na odwrót.

Woda kolońska mówi innym ludziom coś o nim. Można powiedzieć, że jest pewny siebie i wie, czego chce w życiu. Męska woda kolońska może też powiedzieć, że jest kreatywny i romantyczny, albo że kocha siebie na tyle, by zadbać o swój wygląd i ładnie pachnieć dla innych.

Może być trudno znaleźć idealny zapach wśród wszystkich dostępnych zapachów, ale nie martw się! Stworzyliśmy tę listę dla Ciebie!

Napisane przez 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *