Jak wybrać perfumy zgodne z rodzajem skóry?

Jak wybrać perfumy zgodne z rodzajem skóry
Jak wybrać perfumy zgodne z rodzajem skóry

Będąc na zakupach, aby po raz pierwszy poznać zapach, nanieś trochę perfum na papierowy pasek. Nałóż drugą kroplę na nadgarstek i nie wcieraj jej w skórę. Będą to dwa różne zapachy.

Zapach, który poczujesz jako pierwszy, nazywa się nutą główną. Kompozycje zapachowe emitują go bardzo szybko – w zaledwie minutę od naniesienia.

Zapachy perfum są zwodnicze. W zależności od poziomu pH skóry i składu wydzielin, na każdej kobiecie perfumy damskie ujawniają się na różne sposoby. Porady przyjaciół lub opinie na forach mogą być mylące. Zanim kupisz upragnioną butelkę, przetestuj ją na sobie w sklepie i zabierz zapach ze sobą w dalszą drogę.

Jak wybrać perfumy

Skóra skłonna do przesuszania krócej utrzymuje zapach. Nawet dość ostry i wybijający się zapach szybko zniknie.
Tłusta skóra dłużej utrzymuje zapachy. Ona elegancko dozuje wyraźne zapachy.

Zastosuj perfumy w miejscach o intensywnego pulsowania krwi i gruczołów podskórnych, które znajdują się na nadgarstkach, łokciach, skroniach i płatkach uszu. Tutaj skóra nagrzewa się nieco bardziej, więc bardziej intensywnie odparowuje aromatyczne składniki.

Wysokiej jakości perfumy zawierają dolne, środkowe i górne nuty.
– górne są odczuwalne natychmiast; te składniki są jak lokomotywa, która rozciąga aromat na długi, długi czas po naniesieniu. Po 15 minutach…
– Wtedy zabrzmią środkowe nuty – serce perfum; miękkie i ciepłe, ich muzyka trwa jeszcze przez godzinę.
– kolej na dolne nuty; podstawowe i najtrwalsze; w ciągu dnia nie można pozbyć się pachnącego woalu; pozostanie z tobą do wieczora.

Jak wybrać perfumy dopasowując go do koloru włosów?

Najczęściej kolor włosów brunetek kojarzy się z pikantnymi i orientalnymi zapachami z barwionymi słodkimi kwiatowymi zapachami. Odurzające i duszne nuty dają jaśmin, piżmo, imbir, cynamon, goździki, drzewo sandałowe.

Blondynki oczarują swoją kobiecością i kwiatowymi, zielonymi zapachami w połączeniu z soczystą cytryną. Lawenda, konwalia, fiołek, bergamotka z domieszką brzoskwini, mandarynki będą dobrym dopełnieniem kompozycji.

Właścicielki rudych włosów dodadzą pasji cierpką paleta zapachów: szypru, drewna i składników jagód, orchidei oraz cedru.

Jak wybrać perfumy według rodzaju figury?

Psychologowie twierdzą, że cechy postaci, temperament i charakter są ze sobą powiązane. Dobrze dobrany zapach tylko je wzmacnia, nadając uroku wizerunkowi.

Figura klepsydra to kwiatowe zapachy połączone z morskimi oraz cytrusami.
Zaokrąglona figura typu jabłko może podkreślić swoją miękkość i uduchowienie świeżymi zapachami wód toaletowych.

Kobieta gruszka to aromaty kwiatowe i owocowe dyskretnie uzupełnione piżmem.

Odwrócony trójkąt o szerokich ramionach i wąskich biodrach wymaga zastosowania zapachu zielonych ziół i świeżości wody.

Prostokąt dopełnią orientalne i pikantne nuty, a także kwiatowe i szyprowe zapachy oszałamiające i uwodzące.

Napisane przez 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *